Михайло Поплавський

«УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ РОКУ»

«Українська пісня року» (раніше мала назву «Наша пісня») – національна музична премія. Проєкт був створений у 2004 році. Автор ідеї, меценат, генеральний продюсер і власник торгової марки «Українська пісня року» – народний артист України Михайло Поплавський.

Проєкт «Українська пісня року» спрямований на популяризацію української культури, української мови й української пісні та об’єднує всі музичні напрями і покоління. Молоді перспективні артисти, зірки вітчизняного шоу-бізнесу і легенди української пісні дарують глядачам свої найкращі твори та композиції. «Українська пісня року» розкриває різноманітність стилів і жанрів української естради та поповнює сучасну національну пісенну скарбницю.

 

Детальніше

У 2000-х роках практично 90% національного радіо- і телеефіру в той час займала іноземна музика. Михайло Поплавський разом із командою однодумців вирішив популяризувати українську пісню і відзначити виконавців щорічною премією, залучаючи до них увагу громадськості. У проєкті брали участь молоді перспективні й уже популярні артисти та легенди сцени. Вони представляли свою творчість у різних жанрах і стилях. Єдина умова, яка була та залишається незмінною, – пісня повинна звучати українською мовою.

Із роками проєкт розвивався, ставав масштабнішим, розширював географію і міняв назву.

31 березня 2012 року національний телевізійний проєкт «Українська пісня» вийшов на міжнародну арену і прославив Україну на весь світ. 2 квітня 2012 року до Книги світових рекордів Гіннеса увійшов національний безпрецедентний проєкт «Пісня об’єднує нас!» як «Найтриваліший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі». Рекорд був зафіксований представниками Книги рекордів Гіннеса та Національного реєстру рекордів України. Український пісенний телемарафон у прямому ефірі Першого національного телеканалу тривав упродовж 110 годин, 3 хвилини і 27 секунд без перерви на новини та рекламу.

До участі було запрошено понад три тисячі виконавців різного віку, які представили всі жанри: від української народної до сучасної пісні. Крім того, рекордний телемарафон України побачили 155 країн, він відкрив світові всі грані українського співочого таланту.

У 2017 році грандіозну церемонію нагородження національної премії «Українська пісня року» Михайло Поплавський провів у Варшаві. Європейському глядачеві були представлені найрізноманітніші музичні жанри й українські виконавці, котрі показали, якою ліричною, веселою та сентиментальною, наповненою глибоким змістом і патріотизмом, є українська пісня.

 

У 2019 році Михайло Поплавський та Олег Винник відновили премію та оголосили про співпрацю над проєктом. Церемонія нагородження національної музичної премії «Українська пісня року 2019» відбулася 12 лютого 2020 року в Національному палаці мистецтв «Україна».

Традиційно відзначали топових артистів, поетів, композиторів українських шлягерів в номінаціях: «Легенда української пісні», «Гордість української пісні» та «Надія української пісні».

Телепрем’єра церемонії транслювалась 18 квітня на телеканалі «Україна».

Режисером-постановником церемонії стала Катя Царик, а ведучими Катерина Осадча та Юрій Горбунов. Визначали учасників церемонії за відгуками в соціальних мережах, ротаціях на радіостанціях і показах на телеканалах. Премії та дипломи вручали виконавцям пісень, авторам слів і композиторам.

Церемонія нагородження «Української пісні року 2020», яка була присвячена 30-річчю незалежності України, відбулася 20 травня 2021 року в День вишиванки. Ведучими премії виступили Михайло Поплавський та Олег Винник.

Ювілейна Національна музична премія «Українська пісня року 2021» відбулася 16 лютого у День єднання українців в Національному палаці мистецтв «Україна».

Проводили церемонію нагородження Тіна Кароль, Михайло Поплавський, Лілія Ребрик, Григорій Решетнік.

«Українська пісня – це генетичний код нації! Через українську пісню ми заявляємо про свою національну культурну ідентичність на весь світ. Через українську пісню, українську мову ми прищеплюємо молоді любов до всього нашого, українського, любов до Батьківщини. Українська пісня згуртовує, підтримує дух нації. Нам сьогодні треба єднатись задля українського національного відродження. Українська пісня, немов фенікс, розправляє крила в майбутнє і звучить голосно на весь світ, що ми є українці, ми є нація, ми є народ із власною тисячолітньою історією, культурою і традиціями», – зазначає Михайло Поплавський.

Михайло Поплавський

Ювілейна Національна музична премія «Українська пісня року»

Будь ласка для користування сайтом
переверніть ваш пристрій у
вертикальне положення