Михайло Поплавський

Всеукраїнський телевізійний дитячий конкурс «Крок до зірок»

Історія легендарного проєкту «Крок до зірок» розпочалась у 1997 році з великого бажання Михайла Поплавського і його команди створити вітчизняний дитячий конкурс загальнонаціонального масштабу для відкриття нових талановитих «зірочок» та популяризації українських пісень, танців і національного мистецтва серед дітей України.

Співзасновники конкурсу: Перший Національний канал телебачення, Київський національний університет культури і мистецтв, Міжнародний благодійний фонд «Обдаровані діти України» спільними зусиллями влаштували свято для талановитої української дітвори.

«Крок до зірок» був єдиним в Україні безкоштовним конкурсом для учасників, який дозволяв усім без винятку дітям реалізувати свої творчі здібності, що, безумовно, надавало проєкту великого соціального значення. Із кожного куточка України приїжджали «зірочки», які мріяли освітити своїм талантом найголовнішу сцену країни – Національний палац мистецтв «Україна». Головна умова – виконання пісень українською мовою.

Автор ідеї, продюсер, головний режисер-постановник і меценат Михайло Поплавський переконаний, що формувати національну свідомість потрібно від колискової пісні та молока матері, готувати професіоналів для будь-якої сфери необхідно змалечку, прищеплюючи любов до праці та наполегливість у досягненні мети.

У той час на українському телебаченні дитячі програми займали лише 3% загального мовлення. Відтоді, як в ефірі стартував конкурс, невтомна команда організаторів забезпечила високу якість знімального процесу, що приваблювало новизною підходів у сценографії, модерновому забезпеченні оригінальним світлодизайном, а також цікавими для глядача програмними рубриками.

За тотальної відсутності сучасних українських дитячих пісень знаковою стала поява нових хітів для дітей у музичному просторі України.

Детальніше

Безперечно, «Крок до зірок» був політичним, ідеологічним і творчим рішенням головного продюсера проєкту Поплавського, який вважав конкурс великою підтримкою української культури, дієвою допомогою талановитим дітям і вагомим внеском у майбутнє України.

Михайло Поплавський, підтверджуючи істину, що «чужих дітей не буває», за підтримки Всеукраїнського благодійного Фонду «Надії та Добра» організовує спільний проєкт «Берег надії – Крок до зірок» для дітей інвалідів, сиріт і позбавлених батьківського піклування. Особливі «зірочки» надзвичайно сяяли на сцені. Багато хто з дітей уперше відвідав столицю, виступав на великій сцені та переміг у номінаціях «Юний талант», «Юний актор», «Юний художник», «Юний політик». Цей проєкт традиційно проводився у переддень свята Миколая, всі учасники отримували, окрім оплесків і неповторних емоцій від виступів, приємні подарунки – іграшки та солодощі.

Починаючи із вересня 2005 року, фінал Всеукраїнського дитячого телеконкурсу «Крок до зірок» проходив на великій сцені міжнародного дитячого табору «Артек». Гала-концерти збирали тисячі шанувальників творчості талановитих дівчаток і хлопчиків саме у Криму.

Також у міжнародному дитячому центрі «Артек» відбувся фестиваль творчості юних талантів «Наша земля – Україна». Його організаторами були Київський національний університет культури і мистецтв та славетна дитяча оздоровниця. Дійство тривало тиждень і завершилося гала-концертом на головній артеківській сцені, де співали й танцювали переможці Всеукраїнського телевізійного дитячого конкурсу «Крок до зірок». Із глядацьких трибун їм аплодували 35 тисяч ровесників з п’яти континентів, які представляли 57 країн світу.

«Крок до зірок» став культовим всеукраїнським проєктом. Окрім трансляції на Першому каналі українського телебачення, програма виходила майже на всіх регіональних телекомпаніях. Кожне місто, містечко, село, кожна школа чи дитячий садочок вважали за необхідність провести в себе конкурс із такою назвою. Це підтримувалося організаторами, адже головне, щоб діти мали змогу заявити про свої творчі таланти.

Організатори конкурсу «Крок до зірок» і в подальшому опікувались найталановитішими дітьми. Так, Київський національний університет культури і мистецтв запросив їх до себе на навчання. Тож для багатьох, хто зростав в родинах із невеликими статками, участь у проєкті додавала шансів здобути престижну освіту після закінчення школи. 12-ом своїм фіналістам фонд «Обдаровані діти України» та університет оплатили дорогу й участь у конкурсах за кордоном. Варто акцентувати, що понад 200 конкурсантів на пільгових умовах стали студентами КНУКіМ, а потім і зірковими випускниками, котрі прославляють у світі рідну Україну.

Телевізійна програма «Крок до зірок» отримала безліч відзнак і нагород як кращий проєкт для дітей та юнацтва. Конкурс привернув увагу мільйонів глядачів своєю масштабністю й видовищністю. За всю історію українського телебачення це єдиний найдовготриваліший телепроєкт.

За роки існування конкурс набув міжнародного визнання, а популярність програми перейшла за межі України. Учасники конкурсу «Крок до зірок» представляли Україну на конкурсі «Дитяче Євробачення», одержували перемоги на фестивалях Америки, Фінляндії, Італії, Польщі і Болгарії.

Завдяки проєкту «Крок до зірок» свій старт до успіху на професійній сцені зробили Міка Ньютон (ОКСАНА ГРИЦАЙ), Єва Бушміна, Віталій Чирва, Антон Клімік, Ольга Шаніс, Марія Яремчук, Анастасія Багінська, LAUD (Влад Каращук), ВІРА КЕКЕЛІЯ, Аліна Гросу, ЮЛІЯ САНІНА (Юлія Головань) – солістка гурту «The Hardkiss», TAIMANOVA (Діана Тайманова), DEMCHUK (Василь Демчук), SKYLERR (Валерія Кудрявець), СХОЖА (Анастасія Калинова (Мунтяну), Ангеліна Тереннікова, Едуард Романюта, Олександр Останін та інші.

Проєкт «Крок до зірок» став справжнім зачинателем у пошуку обдарованих дітей України! Багато років шоу не полишало ефірної сітки Першого національного каналу і завжди очолювало рейтингову таблицю українського телебачення.

Михайло Поплавський

Крок до зірок "Нам 15 років"

Будь ласка для користування сайтом
переверніть ваш пристрій у
вертикальне положення