«Здрастуй рідне село» (2012 р.)

Сила рідного кореня…
Усе починається з любові. Ми—від любові батьків наших, батьки – від своїх батьків… Відтак наш прихід у цей світ і наше життя є безперервним плином родового буття. Його корінь проростає з отчої землі, де закопано пуповину. Ця книга про силу мого рідного коріння, що проростає з села Мечиславка Ульяновського району Кіровоградщини. Спогади, спогади… З вибудуваного ряду промайнулих подій постає довжелезна життєва борозна – крутосхила і звивиста. Проте великою мірою здолати всі труднощі вдалося завдяки науці жити, всотаній у пору дитинства і юності на рідній землі, від рідних мені людей. Морально-світоглядні основи моєї особистості закладені саме сільським генокодом. Працьовитий батько, лагідна мати, мудрий дід, сусіди, вчителі, односельці, волелюбні, працьовиті, умілі та терплячі. Кожен із них заклав свою складову у формування характеру та свідомості.
Тільки разом ми – велика сила. З ними і досі не перериваю зв’язок, у них черпаю наснагу, вони і досі напинають вітрила моїх найзаповітніших мрій…
Переконаний: хто відцурався свого минулого, не матиме майбутнього. Вивчати свій рід, горнучись до земляків, утверджуючись на рідній землі суспільно-корисними справами, ми тим самим дбаємо про прийдешні покоління – своїх онуків і правнуків, які не повинні втратити історичної пам’яті власних родин, а відтак – і свого народу.
З правдивою повагою Михайло Поплавський