Українська кухня – така ж культурна спадщина нашого народу, як мова, література, мистецтво. Це неоціненний здобуток, яким варто пишатися і не слід забувати. Українська кухня створювалася протягом багатьох віків, тому вона в певній мірі відбиває історичний розвиток українського народу, його звичаї, традиції та культуру.
Сьогодні, коли продовольчий ринок переповнений фаст-фудами та продуктами з канцерогенами та хімічними домішками, дуже важливо зберігати та передавати з покоління в покоління рецептуру приготування національних домашніх українських страв, пропагувати здорову та корисну їжу, особливо серед молоді, адже споживання її закладено нам генетично. Вона містить усі необхідні складові, щоб живити організм людини та надавати наснагу для підкорення нових вершин.
Саме задля збереження та популяризації справжньої української кухні Михайло Поплавський вирішив відкрити мережу еко-ресторанів «Батькіська хата». Відчуття своєї причетності до славетного українського роду вимагало від нього конкретних дій, спрямованих на відтворення традицій козацтва, відновлення духовного та фізичного здоров’я народу. Мережа еко-ресторанів «Батьківська хата» – не лише історія виникнення та успішного втілення ресторанного бізнес-проекту, а й історія роду Поплавських, історія особистості.
Своїх гостей мережа ресторанів пригощає виключно домашніми стравами, створеними за стародавніми українськими рецептами, що були на користь здоров’ю козацьким сотникам, якими славиться рід Поплавських. Під час розроблення меню ресторану досвід кращих кухарів та технологів, що спеціалізуються на українській кухні, поєднали із старовинними рецептами родини Поплавських, які старанно зберігала мама Михайла Поплавського, Меланія Григорівна. Саме вона була головним дегустатором традиційних українських страв, які вводилися в меню ресторанів.
Кухня із фірмовими стравами родини, сімейні фотографії на стінах, вишиті рушники, такі ж, як у дитинстві... Коли люди приходять до ресторану, бачать цей затишний інтер’єр, що нагадує новеньку сільську хату, куштують справжні українські страви, вони радіють. Ніби потрапивши на гостину до рідного дому Михайла Поплавського, згадують своє дитинство, своїх батьків, бабусь і дідусів. Страви в ресторані приготовані з любов’ю та національним колоритом: малесеньких вареничків, зліплених вручну, аж 50 видів та ще й із домашньою сметанкою, наваристий і густий борщ з реберцями молодої свинки у хрумкій хлібній скоринці, млинці з сиром та ягодами, мамина сирна запіканка, короп з цибулькою, дунайка власного посолу... Це немов машина часу! Кожен гість ніби повертається до одвічних життєдайних джерел – згадує сонячні роки дитинства, батьківський дім, в якому виріс, теплі і роботящі руки Матері, запах польових квітів і трав.
Втім «Батьківська хата» це не лише ресторани із традиціями, а ціла сервісна мережа. На трасі «Київ-Одеса» вже кілька років користуються великою популярністю – ресторани, готелі, кафе, які вирізняються смачною різноманітною кухнею та високий рівень обслуговування. Сьогодні мережа «Батьківська хата» об’єднує більше 20-ти готельно-ресторанних закладів: ресторани «Батьківська хата», «Кропива», «Хата Карася», «Культурний олігарх», «Сало», готельний комплекс «Ятрань», мережа вареничних та чебуречних... Із кожним роком ресторанний бізнес вдосконалюється, робиться все, аби обслуговування було на найвищому рівні, адже втримати конкуренцію можна тільки, коли робиш свою справу краще за інших.
Для забезпечення ресторанів екологічно чистими продуктами створено власне сільськогосподарське виробництво замкнутого циклу, звідки спеціально до «Батьківської хати» доставляються свіжі натуральні продукти: овочі, фрукти, запашна зелень, що дбайливо вирощуються на городах, у теплицях та садах. Свіже м’ясо – тільки із власних тваринницьких та птахоферм, а риба – з кіровоградських ставків.
Шеф-кухарі зі своїми командами випікають хліб із відбірних сортів зерна, вирощеного на полях власного агропромислового комплексу. Запашний свіжий пшеничний та житній хліб із скоринкою, рум’яні пироги з різноманітними начинками, апетитні солодкі булочки, пампушки з часничком – щодня радують гостей «Батьківської хати».
Кондитерські вироби – торти, тістечка, бізе, як для ресторанів, так і на замовлення випікають у власному кондитерському цеху. Це справжні кулінарно-мистецькі витвори, які прикрасять весілля, дні народження, ювілеї та будь-які інші важливі події вашого життя чи просто задовольнять маленьку забаганку – побалувати себе смачненькими солодощами.
Зимові заготовки – варення, сушені ягоди, з яких готують компоти, киселі, узвари, морси; хрумкі засолені огірочки, квашена капусточка, кисленькі помідорчики, мариновані грибочки, мочені яблучка і навіть найбільша ягода – кавун є смачною гордістю погребів мережі еко-ресторанів «Батьківська хата».
У власному молочному цеху виготовляється, виключно зі смачного домашнього молока, корисна кисломолочка – ряжанка, сметанка, кілька видів сиру (моцарелла, бринза, сулугуні), вершкове масло. Вся продукція, яка виходить з молочного цеху, є натуральною, високоякісною і не має хімічних домішок та комбінованих жирів.
Мало хто знає, яких зусиль коштувало запустити свій молочний цех. За оригінальними заквасками їздили на Кавказ. Більшість молочнокислої продукції, що виробляється в Україні – на основі лише бактерій. Робити її простіше та дешевше, вона довше зберігається, але для організму людини більш корисні закваски на основі спеціального грибка. Дуже корисна продукція... Цей грибок неможливо виготовити штучно. Потім довго шукали технолога, який зміг би впоратися з цехом та саме цією технологією. Майже рік експериментували – робили все – від звичайної закваски до твердих сирів. Терпіли від того чималі збитки. Хотіли взагалі відмовитися від цієї ідеї, бо сулугуні, сметану, непоганої якості можна було купити, вже знайшли й виробника... Та принцип – важливіший. Була поставлена задача: повний цикл виробництва у ресторанах, аби гарантувати найвищу якість продукції – і мету було досягнуто. Молочний цех запрацював, тож усі сири та молочнокислі продукти у ресторанах – тепер власного виробництва.
М’ясний цех зі свіжого м’яса, що не знало заморозки, готує домашню ковбаску, кров’яночку, балик, сальтисон, зельц, рулети з телятинки, фаршировані овочами. Також засолюють сало і роблять «помазанку» (перетерте сало з часником, зеленню та спеціями). Є своя коптильня.
У мережі є міні-завод з виготовлення натуральних безалкогольних напоїв – сітра, лимонаду, холодного чаю, томатного соку, узвару, квасу та морсу.
Наші страви знають і люблять далеко за межами України. Вміння смачно приготувати, з душею подати до столу – це визначальні риси мережі еко-ресторанів «Батьківська хата». Кухня – самобутня, бо вона використовує всі дари родючої української землі.
Щедрий український стіл зі смачними домашніми стравами, приготовленими з любов’ю для дорогих гостей, чекає на Вас! Завітайте до еко-ресторану «Батьківська хата» та відчуйте справжній смак українських традицій!