Перші гроші Михайла Поплавського

Перші свої гроші Михайло Поплавський заробив у вісім років. І не просто заробив, а навіть мав невеликий бізнес. Звичайно, йому не грошей хотілося у тому віці, а цукерок. А от тут вже без грошей ніяк. Уявіть собі тогочасне село, в якому люди ще за трудодні працювали. Гроші не водилися в родині Поплавських, бо мама з татом у колгоспі разом заробляли всього карбованців 35 на місяць. Тих жалюгідних копійок мало на що вистачало. Які там цукерки… Та Поплавський із самого дитинства якось реалізовував усі свої забаганки – і маленькі, і великі…

Того разу Михайлу допомогла ворожка, що жила по сусідству. Ні, вона не начаклувала йому ящик карамелі. Подіяли не чари, а її звичайні кулінарні вподобання. Просто ворожка любила свіжу рибу, а майбутній ректор був завзятим рибалкою. І мальовничий ставок з вербами щодня манив до себе хлопчика не тільки своєю красою – частенько хлопця з вудочкою штовхав у ті лози ще й його дитячий азарт. З великою гордістю восьмирічний хлопчина приносив додому шикарних коропів, яких мама готувала так, що синів не можна було за вуха відтягти від тієї смакоти. Одного разу Михайло ніс додому улов, а назустріч йому – сусідка:

– О-о-о, та ти справжній рибалка, – похвалила малого ворожка, – помічник мамин…

– Так я і для вас можу наловити, запропонував хлопчик.

Жінка радо погодилась. Так хлопець став приносити ворожці найкращих коропів, вона ж, дякуючи, грошей не жаліла – платила йому за рибу по 5 карбованців.